6 Niedziela Wielkanocy – 9 maja 2021
• Dziękujemy mieszkańcom Karmanowic oraz wczorajszym nowożeńcom za ubranie kościoła kwiatami.
• Za tydzień 15 i 16 maja o godz. 1200 dzieci klas trzecich przystąpią do I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i wszystkich chętnych będzie w piątek o godz. 1900.
• Dzisiejsze ofiary tacowe przeznaczone są na spłatę długu zaciągniętego przez parafię na ogrzewanie bazyliki.
• Ze względu na pandemię, do 1.11.2021r został wydłużony termin płatności tzw. „pokładnego” na cmentarzu. Prosimy o regulowanie tych opłat.
• W zakrystii i w sklepie na parkingu są już do nabycia nasze sanktuaryjne kalendarze na 2022 rok.
• W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zgodnie z tradycją przed tą uroczystością obchodzimy tzw. „dni krzyżowe”. Od czwartku do soboty na godz. 700 zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje.
• W tym tygodniu rozpoczynamy poświecenie pół o godz. 1900.
Poniedziałek – Karmanowice, Kolonia Drzewce
Wtorek – Rogalów, Zgórzyńskie
Środa – Huta, Mareczki
Czwartek – Bartłomiejowice, Obliźniak, Zofianka.
Prosimy o pojazd.

• Ofiary na potrzeby parafii złożyli:

Od kilku tygodni w naszej bazylice użytkowane są dwa nowe zamykane konfesjonały. To dar sponsorów: Marka Borkowskiego oraz Tadeusza i Piotra Furtaków. Doceniając dyskrecję jaką te meble zapewniają w spowiedzi, widzimy potrzebę zakupu kolejnych takich konfesjonałów. Liczymy na nowych sponsorów, którzy swoją hojnością ubogacą nasz kościół.

Zapraszamy i zachęcamy do zakupu cegiełki w formie albumu:

"Wąwolnica Lubelska Częstochowa."

Cena 50zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na termomodernizację bazyliki. Albumy są do nabycia w sklepie na parkingu.

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że do dnia 01.11.2021 r. upływa termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.

27 lutego br. w naszym sanktuarium odbyło się nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała. Na naszym kanale YouTube można wysłuchać homilii wygłoszonej w czasie tego nabożeństwa przez ks. infułata Jana Pęzioła.