Już w najbliższą sobotę 26 lutego z okazji czterechsetnej rocznicy świeceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli zapraszamy wszystkich, dla których ważne są dobro i pokój naszej Ojczyzny, do ogólnopolskiego zrywu wiary i modlitwy. Rozpoczniemy mszą św. o godz. 1800, następnie będzie nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała oraz czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwy zakończą się uroczystym błogosławieństwem o północy.
Modlitwa w intencji Ojczyzny, kierowana do św. Andrzeja Boboli:
Święty Andrzeju Bobolo, wypraszaj nam u Boga łaskę heroicznej wiary, abyśmy byli wierni codziennej modlitwie, nigdy się nie zniechęcali, bezgranicznie ufali Bożemu miłosierdziu i natychmiast podnosili się z każdego ciężkiego grzechu, przystępując do sakramentu pokuty.
Uchroń nas od niewiary, która jest źródłem wszelkiego zła. Tym, którzy swe siły i zdolności poświęcają na walkę z Bogiem, wypraszaj łaskę nawrócenia. Daj opamiętanie uzależnionym od narkotyków, alkoholu czy pornografii, którzy poniżają w sobie godność człowieka, zadają wielkie cierpienie Jezusowi i marnują wspólne dobro Narodu.
Matkom i ojcom przypomnij o odpowiedzialności za dar rodzicielstwa, aby z radością przyjmowali dzieci, które Bóg powołał do istnienia, i aby nikt w naszej Ojczyźnie nie podnosił ręki na bezbronne życie.
Uratuj nas przed zepsuciem moralnym, które oddaje ludzi w straszną niewolę szatana, odbiera Narodowi siłę ducha i prowadzi do ruiny. Wspieraj swoim wstawiennictwem powierzoną Tobie Ojczyznę w jednoczącej się Europie, ażeby z naszym owocnym udziałem wzrastała cywilizacja miłości w Polsce, Europie i na świecie – przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.