II Niedziela Adwentu - 5 grudnia 2021
• Dziś rozpoczęły się rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Przemysław Przyślak. PROGRAM >>>
• W zakrystii i sklepie na parkingu są do nabycia świece Caritas oraz kalendarze na 2022r.
• W zakrystii można zapisywać chorych, których będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w piątek 10 grudnia od godz. 900.
• Chętni, którzy chcą ofiarować choinki do kościoła na święta mogą to zgłaszać w zakrystii.
• W środę będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Czuwanie modlitewne przed tą uroczystością rozpocznie się we wtorek po mszy św. o godz. 1900. Zakończymy Mszą św. o północy.
• Zachęcamy do obejrzenia filmu o św. Bracie Albercie pt. NĘDZARZ I MADAME. Film będzie wyświetlany w kinie w Nałęczowie w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę.
• W minionym tygodniu zmarli:

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych.

5 - 8 grudnia 2021 r.

P R O G R A M

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że do dnia 01.11.2021 r. upływa termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.

Zapraszamy i zachęcamy do zakupu cegiełki w formie albumu:

"Wąwolnica Lubelska Częstochowa."

Cena 50zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na termomodernizację bazyliki. Albumy są do nabycia w sklepie na parkingu.

Od kilku miesięcy w naszej bazylice użytkowane są dwa nowe zamykane konfesjonały. To dar sponsorów: Marka Borkowskiego oraz Tadeusza i Piotra Furtaków. Doceniając dyskrecję jaką te meble zapewniają w spowiedzi, widzimy potrzebę zakupu kolejnych takich konfesjonałów. Liczymy na nowych sponsorów, którzy swoją hojnością ubogacą nasz kościół.

I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021
• Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent ma podwójny charakter. Jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz czasem przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem takiego przeżywania adwentu niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Częste uczestniczenie w mszach św. roratnych, skorzystanie z rekolekcji oraz sakrament pokuty niech będą dla nas pomocą w głębszym przeżyciu tego okresu. Msze św. roratnie będą o godz. 630. Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy korzystać z programu przygotowanego przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego. W tym roku towarzyszyć będzie nam hasło „Droga do Betlejem”. Dzieci, które postanowią codziennie uczestniczyć w roratach otrzymają planszę, a do niej w kolejne dni obrazki. Więcej informacji w grudniowym „Małym Gościu” i na stronie Małego Gościa.