3 Niedziela Wielkanocy – 18 kwietnia 2021
• W przyszłą niedzielę 25 kwietnia 2021 r. będziemy obchodzili uroczystość odpustową z racji patrona naszej parafii św. Wojciecha. Tego dnia w naszej parafii będzie też wizytacja biskupia.
W czasie mszy św. o godz. 900 ks. bp Józef Wróbel udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Prosimy, aby na tę mszę św. przyszli tylko kandydaci do bierzmowania, świadkowie oraz rodziny bierzmowanych.
• Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania będzie w piątek o godz. 1600
• Na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Kolonii Drzewce o ubrania kościoła kwiatami.
Dzisiejsze ofiary tacowe przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.

Od kilku tygodni w naszej bazylice użytkowane są dwa nowe zamykane konfesjonały. To dar sponsorów: Marka Borkowskiego oraz Tadeusza i Piotra Furtaków. Doceniając dyskrecję jaką te meble zapewniają w spowiedzi, widzimy potrzebę zakupu kolejnych takich konfesjonałów. Liczymy na nowych sponsorów, którzy swoją hojnością ubogacą nasz kościół.

Zapraszamy i zachęcamy do zakupu cegiełki w formie albumu:

"Wąwolnica Lubelska Częstochowa."

Cena 50zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na termomodernizację bazyliki. Albumy są do nabycia w sklepie na parkingu.

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że do dnia 01.11.2021 r. upływa termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.

27 lutego br. w naszym sanktuarium odbyło się nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała. Na naszym kanale YouTube można wysłuchać homilii wygłoszonej w czasie tego nabożeństwa przez ks. infułata Jana Pęzioła.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia 2021
• Dzisiaj obchodzimy Święto Patronalne Caritas i rozpoczynamy 77. Tydzień miłosierdzia.
• 25 kwietnia 2021 r. będziemy obchodzili uroczystość odpustową z racji patrona naszej parafii św. Wojciecha. Tego dnia w naszej parafii będzie też wizytacja biskupia. W czasie mszy św. o godz. 900 ks. bp Józef Wróbel udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Na mszy św. o 1030 będzie sprawozdanie z działalności naszej parafii, a o godz. 1200 uroczysta masz św. odpustowa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją. W Niezabitowie msza św. będzie o godz. 1530.
• W następna niedzielę 18 kwietnia po mszy św. o godz. 1030 będzie spotkanie dla dzieci klas 3, które przygotowują się do I Komunii św.
• Ofiary na potrzeby parafii złożyli: