Niedziela, 19 czerwca 2022
• W poniedziałek 20 czerwca w czasie mszy św. o godz. 1800 młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania.
• Dziękujemy mieszkańcom Stanisławki za ubranie kościoła kwiatami na uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za kwiaty, które dziś zdobią ołtarze. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie dekoracji kwiatowych mieszkańców Huty.
• Trwa oktawa Bożego Ciała. Uroczyste zakończenie oktawy będzie w czwartek o godz. 1800. Po mszy św. będzie procesja i poświęcenie ziół i kwiatów. Prosimy o ubranie ołtarzy wokół bazyliki:
I – mieszkańcy Obliźniaka
II – mieszkańcy Huty
III – mieszkańcy Łopatek
IV – mieszkańcy Zofianka
• W piątek będzie Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• Dziękujemy za pracę na rzecz parafii Panom: Pawłowi Bieńkowi i Wojciechowi Aftyce. Bóg zapłać!
• Msze św. na zakończenie roku szkolnego będą:
w czwartek o godz. 800 w Karmanowicach,
w piątek o godz. 830 w bazylice dla szkoły w Wąwolnicy.
• Zarząd Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Wąwolnicy zaprasza na sesję popularno – naukową pt. „Wdzięczni weteranom działań poza granicami Państwa.” Sesja rozpocznie się w sobotę 25 czerwca o godz. 1000 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wąwolnicy. Szczegółowe informacje są na plakatach i stronie FB towarzystwa.
• W minionym tygodniu zmarli: Zofia Łuszczyńska i Joanna Rusek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Informujemy, że nabożeństwa o uzdrowienie duszy i ciała nadal odbywają się w 4 sobotę miesiąca. Modlitwom będzie przewodniczył egzorcysta diecezjalny ks. Marian Bartnik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę 23 lipca o godz. 18:00.

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że do dnia 01.11.2021 r. upływa termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.

Wiele osób przybywało do Sanktuarium w Wąwolnicy i prosiło ks. Jana o wysłuchanie, poradę duchową, modlitwę i spowiedź. On zaś dla każdego znajdował czas i modlił się prosząc o wstawiennictwo Matkę Bożą Kębelską. Wielokrotnie dzięki tej modlitwie działy się cuda. Prosimy wszystkich, którzy korzystali z pomocy ks. Jana o składanie świadectw o jego posłudze. Można je przesyłać listownie lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.