„Nie ma takiego problemu ani osobistego, ani rodzinnego, ani międzynarodowego, którego nie można byłoby rozwiązać przy pomocy różańca” – powiedziała do Łucji Matka Boża w Fatimie.
Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą w naszej bazylice w dni zwykłe o 1730, oraz w niedziele po mszy św. o godz. 1200

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że do dnia 01.11.2021 r. upływa termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.

Rozpoczynamy nowy cykl konferencji dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy do sali Domu Pielgrzyma w piątki o godz. 17:00.

Zapraszamy i zachęcamy do zakupu cegiełki w formie albumu:

"Wąwolnica Lubelska Częstochowa."

Cena 50zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na termomodernizację bazyliki. Albumy są do nabycia w sklepie na parkingu.

Od kilku miesięcy w naszej bazylice użytkowane są dwa nowe zamykane konfesjonały. To dar sponsorów: Marka Borkowskiego oraz Tadeusza i Piotra Furtaków. Doceniając dyskrecję jaką te meble zapewniają w spowiedzi, widzimy potrzebę zakupu kolejnych takich konfesjonałów. Liczymy na nowych sponsorów, którzy swoją hojnością ubogacą nasz kościół.