Dobiega końca projekt termomodernizacji naszej bazyliki. Osoby czujące więź z naszym sanktuarium oraz ludzi życzliwych i hojnych prosimy o wsparcie.
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Wąwolnicy
ul. Zamkowa 24, 24-160 Wąwolnica
PKO BP I o/Lublin

I Niedziela Adwentu 29 listopada 2020
• Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu, w który wkraczamy na podwójny charakter: jest oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
• Najpiękniejszym wzorem przezywania adwentu jest Matka Najświętsza. W głębszym przeżyciu tego czasu pomogą nam codzienne msze św. roratnie o godz. 630, sakrament spowiedzi oraz osobiste postanowienia.
• Wzorem lat ubiegłych nasze roraty ubogaci program formacyjny zaproponowany przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego pt. „Cud na cudami”. Skupiać się będziemy na temacie Eucharystii. Na msze św. roratnie zapraszamy dzieci i dorosłych.
• Godzinki o NMP będą codziennie o godz. 600.
• W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź będzie przed każdą mszą św. W czwartek o godz. 1700 będzie „Godzina Święta”
• Prosimy o prenumeratę „Rycerza Niepokalanej” na 2021 r. Cena 60zł
• Rozpoczęliśmy sezon grzewczy w naszej bazylice.
• Opłatki na stół wigilijny można nabywać w niedziele przed i po każdej mszy św. w kaplicy pogrzebowej. Natomiast w ciągu tygodnia w zakrystii i w sklepie na parkingu. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na spłatę długu za prace związane z ogrzewaniem bazyliki.
• Dziękujemy na uregulowanie „pokładnego”. Dzięki temu udało się wykonać część chodnika na cmentarzu.
• W zakrystii i w sklepie na parkingu są już do nabycia świece wigilijne
• Ofiary na potrzeby kościoła złożyli:

Zapraszamy i zachęcamy do zakupu cegiełki w formie albumu:

"Wąwolnica Lubelska Częstochowa."

Cena 50zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na termomodernizację bazyliki. Albumy są do nabycia w sklepie na parkingu.

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że do dnia 01.11.2020 r. upływa termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.

Informujemy, że z powodu zagrożenia epidemicznego odwołujemy nabożeństwo zaplanowane na 4 sobotę listopada.

Na naszym kanale YouTube można wysłuchać homilii wygłoszonych w poprzednich miesiącach przez ks. infułata Jana Pęzioła.