Organizujemy pielgrzymkę na Litwę. Planujemy odwiedzić: Kowno, Wilno i Troki. Termin 28 – 31 lipca 2021 r. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Cena: 700 zł
Spotkanie organizacyjne z pilotem pielgrzymki zaplanowane na 20 czerwca 2021 o godz. 1800. Osoby zapisane proszone są o przyniesienie zaliczki 200 zł
Program:

Niedziela 6 czerwca 2021
• Dziękujemy mieszkańcom Celejowa za ubranie kościoła kwiatami.
• W sobotę 12 czerwca będzie czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy w bazylice mszą św. o godz. 2000.
• Trwa oktawa Bożego Ciała. Zakończenie oktawy będzie w czwartek o godz. 1800. Prosimy o ubranie ołtarzy wokół bazyliki. I – Karmanowice, II – Celejów, III – Zawad, IV – Zgórzyńskie. W tym dniu będzie poświęcenie ziół i kwiatów.
• W piątek będziemy obchodzili Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• W przyszłą niedziele ofiary tacowe będą przeznaczone na spłatę długu za prace wykonane w Bazylice.
• Ofiary na potrzeby parafii złożyli:

Od kilku tygodni w naszej bazylice użytkowane są dwa nowe zamykane konfesjonały. To dar sponsorów: Marka Borkowskiego oraz Tadeusza i Piotra Furtaków. Doceniając dyskrecję jaką te meble zapewniają w spowiedzi, widzimy potrzebę zakupu kolejnych takich konfesjonałów. Liczymy na nowych sponsorów, którzy swoją hojnością ubogacą nasz kościół.

Zapraszamy i zachęcamy do zakupu cegiełki w formie albumu:

"Wąwolnica Lubelska Częstochowa."

Cena 50zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na termomodernizację bazyliki. Albumy są do nabycia w sklepie na parkingu.

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Dysponenta Grobu, które są do pobrania ze strony internetowej cmentarza, kancelarii lub ze sklepu na parkingu. Deklaracje trzeba dostarczyć do kancelarii parafialnej. Informujemy, że do dnia 01.11.2021 r. upływa termin płatności tzw. “pokładnego” na cmentarzu.