Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy

Idź do spisu treści

Menu główne

Archiwum stronyJuż wkrótce tutaj będzie dostępna strona archiwalnaRok 2018


 

_________________________
40. rocznica koronacji Figury Matki Bożej Kębelskiej
1 - 2 września 2018
Relacja fotograficzna >>>
fot. Kinga Podstawka
___________________________
Uroczystość z okazji upamiętnienia 740-tej rocznicy zjawienia Matki Bożej Kębelskiej - 1278r.

15 sierpnia w Bazylice w Wąwolnicy, podczas uroczystej Mszy św. został poświęcony obraz przedstawiający zjawienie Matki Bożej Kębelskiej w 1278 r. Autorem obrazu jest Stanisław Eugeniusz Bodes. Fundatorem dzieła jest Pan Ryszard Chruścicki.
Po nabożeństwie nastąpiła prezentacja kultury i zwyczajów rycerskich w średniowiecznej Polsce XIII wieku odtworzona przez grupę rekonstrukcyjną: Chorągiew Rycerska Ziemi Lubelskiej. Następnie w Kęble został zaprezentowany banner (3-krotnie powiększony obraz przedstawiający Zjawienie MBK w 1278 r.)

Fundatorzy banneru:
Regionalne Towarzystwo Przyjaciół Wąwolnicy
Dariusz Szydłowski
Marek Skowronek
Tadeusz Rzeźnik
Uroczystość zaszczyciło wielu znakomitych gości, m.in:
- Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek
- Poseł na sejm RP Krzysztof Szulowski
- Radny Sejmiku Lubelskiego Marek Wojciechowski
- Członek Zarządu Powiatu Puławskiego Jan Ziomka
- Autor obrazu Stanisław Eugeniusz Bodes
- Inicjator powstania obrazu Ryszard Chruścicki

- Przedstawiciel Ministra Kultury Roman Sikora

___________________________


 

Codzienna msza św. o godz. 12:00
Od 1 maja do pierwszej niedzieli września w kaplicy Matki Bożej będzie odprawiana codzienna msza św. o godz. 12:00
Do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszamy pielgrzymów.
___________________________
Pielgrzymka do Wielkopolski

Odwiedziliśmy Sanktuarium MB Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim, Licheń, Poznań, Pniewy, Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, Świebodzin, Gostyń i Kalisz.

_________________________
Nabożeństwo o uzdrowienie

      23 czerwca br. w naszym sanktuarium odbyło się nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała. Na naszym kanale YouTube można wysłuchać homilii wygłoszonej w czasie tego nabożeństwa przez ks. infułata Jana Pęzioła.
     Homilie wcześniejsze dostepne w zakładce "Audio"

_________________________
Pielgrzymka LSO

W sobotę, 16 czerwca 2018 r., w naszym sanktuarium odbyła się Archidiecezjalna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów. Uczestniczyło w niej 1134 ministrantów i lektorów wraz z duszpasterzami oraz rodzicami i opiekunami. Jej organizatorem, jak co roku, był ks. Marcin Grzesiak archidiecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się w klimacie patriotycznym z racji roku jubileuszowego 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnej Eucharystii przewodniczył ks. dr Krzysztof Kwiatkowski, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie. We Mszy św. uczestniczyli m.in.: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, poseł Sylwester Tułajew, Jarosław Kwasek – zastępca dyrektora Agencji Mienia Wojskowego, płk Piotr Chudzik – szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, podinsp. Jerzy Czebreszuk – pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie, starszy bryg. Grzegorz Podhajny – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Pułkownik Chudzik odczytał również list od Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, który pozdrowił zgromadzonych przedstawicieli liturgicznej służby ołtarza. Po zakończeniu liturgii rozpoczął się piknik integracyjny. Ministranci spotkali się na błoniach sanktuarium, gdzie przygotowane zostały atrakcje rekreacyjno-sportowe, promocja służb mundurowych, a także wojskowa grochówka. Obecnych było blisko 30 funkcjonariuszy, którzy zaprezentowali sprzęt będący w dyspozycji Policji. Wojsko Polskie przybyło ze swoimi pojazdami i ciężkim sprzętem, które można było nie tylko obejrzeć  z bliska, ale i do niego zasiąść. Państwowa Straż Pożarna przybyła tradycyjnie ze swoim sprzętem ratującym życie, a antyterroryści z pokazem swoich umiejętności i sprzętu.

_________________________
Bierzmowanie 2018

Relacja fotograficzna z uroczystości przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił młodzieży ks. bp. Mieczysław Cisło w dniu 15 czerwca 2018r.

____________________
Boże Ciało
Relacja fotograficzna z procesji
Kliknij - tutaj >>>>
___________________________
Odpust św. Wojciecha i Jubileusz ks. infułata Jana


Relacja fotograficzna uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha, patrona parafii oraz jubileuszu 60 rocz. święceń kapłańskich ks. Jana Pęzioła.

______________________
Elektroniczna ewidencja cmentarza parafialnego

____________________
Turniej Halowej Piłki Nożnej

17 lutego w sali gimnastycznej w Wąwolnicy odbył się turniej dla ministrantów i lektorów dekanatu Kazimierz. Do rywalizacji zgłosili się przedstawiciele parafii Wilków, Karczmiska, Kazimierz i Wąwolnica. Do kolejnego etapu tj. finałów mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej awansowali:
Kategoria ministranci - Karczmiska
Kategoria lektor młodszy - Wąwolnica
Kategoria lektor starszy - Kazimierz

___________________
Bal karnawałowy dla dzieci

Relacja fotograficzna z balu karnawałowego dla dzieci zorganizowanego 28 stycznia 2018r przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pod kierunkiem ks. Arkadiusza Kota.

_________________
Festiwał kolęd w Puławach


W dniach 11 - 17 stycznia odbyły się w Puławach przesłuchania w ramach XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd. Wystąpiło ponad 1600 wykonawców - dzieci, młodzież i dorośli, w kategoriach solistów, zespołów wokalnych, wokalno - instrumentalnych i instrumentalnych oraz chórów. Jury wysłuchało 320 prezentacji konkursowych. 21 stycznia w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach miało miejsce ogłoszenie wyników i koncert laureatów. W kategorii chórów I miejsce zdobył nasz chór JUBILATE DEO pod dyr. Adama Łaguny, w kategorii solistów wyróżnienie zdobyła Paulina Lipczyńska.

fot. Kinga Podstawka

Koncert galowy festiwalu >>> You Tube
_____________________


Gminne spotkanie opłatkowe

Relacja fotograficzna z gminnego spotkania opłatkowego
7 stycznia 2018r.
_______________________
Orszak Trzech Króli


Relacja fotograficzna z orszaku Trzech Króli
6 stycznia 2018r.

_____________________


 

Rok 2017

 

Nowa Rada Duszpasterska
Skład nowej Rady Duszpasterskiej. >>>
Zaprzysiężenie nowej Rady Duszpasterskiej będzie w niedzielę 17 grudnia 2017r. o godz. 12:00
___________________
11 listopada - Koncert


Relacja fotograficzna z XVII Koncertu Pieśni Patriotycznej i Rodzinnej w Wąwolnicy.

________________________
Biblioteka Parafialna

znajduje się w budynku Domu Pielgrzyma (wejście jak do kancelarii od północnej stronu) czynna w każdą niedzielę zwykłą (oprócz świąt i uroczystości)
w godz. 10.00 - 12.00

oraz w każdy czwartek

od 16.00 do 18.00
Zapraszamy!

Misją Biblioteki Parafialnej jest przyczyniać się do pogłębiania wiedzy ogólnej parafian, rozwój czytelnictwa, pogłębianie nauki o Bogu i Kościele, aby w ten sposób umacniać wiarę. Biblioteka posiada bogaty księgozbiór liczący obecnie ponad 3000 książek. W wiekszości są to pozycje o tematyce religijnej, zgodnie z ideą bibioteki parafialnej. Można tu znaleźć także książki świckie - np. obyczajowe, historyczne czy biografie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafia do korzystania ze zbiorów biblioteki w godzinach otwarcia.

________________________
Różaniec do granic

   Nasza parafia włączyła się w inicjatywę "Różaniec do granic". Jej celem było podjęcie modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie to miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Grupa naszych parafian (140 osób) pojechała do przygranicznej kościoła w Świerżach na Bugiem. Po mszy św. na modlitwę różańcową zostali skierowani nad brzeg rzeki do pobliskiej wioski Hniszów, tuż przy granicy państwa. Ufamy, że za taką modlitwę Pan Bóg obdarzy naszą Ojczyznę szczególnymi łaskami.

__________________________
Rocznica koronacji
Relacja fotograficzna z uroczystości rocznicy koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej.
Fot. Kinga Podstawka
________________________
Pielgrzymka na Podlasie i Mazury

Relacja fotograficzna z pielgrzymki autokarowej po sanktuariach Podlasia i Mazur. 25 - 28 czerwca 2017r.
Uczestnicy odwiedzili: Kodeń, Pratulin, Świętą Wodę, Sokółkę, Różanystok, Studzieniczną, Sejny, Wigry, Wilczy Szaniec, Świętą Lipkę i Wojskowe Powązki w Warszawie.

__________________________
Pielgrzymka LSO


Relacja fotograficzna z diecezjalnej pielgrzymki lektorów i ministrantów do naszego sanktuarium.
17 czerwca 2017r.

__________________
Transmisja Mszy św.

Msza św. w niedzielę 11 czerwca br. o godz. 9:00 była transmitowana przez telewizję ZOOM TV. Retransmisję można oglądać na stronie lubelska.tv - Tutaj !

______________________
Piknik rodzinny w szkole


Relacja fotograficzna z pikniku rodzinnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym i Gimnazjum w Wąwolnicy. 10.06.2017r.

_______________________
Bierzmowanie

30 maja br. ks. bp Mieczysław Cisło, udzielił bierzmowania młodzieży klas 3 gimnazjum.

Relacja fotograficzna
________________________

Pielgrzymka klas 3 po I Komunii św.

25 maja dzieci kl. 3 wraz z rodzicami uczestniczyły w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Odwiedzili również neounicką parafię w Kostomłotach.

___________________________
Mistrzowstwa Polski LSO w Częstochowie


Lektorzy i ministranci z Wąwolnicy po zdobyciu mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej reprezentowali naszą diecezję na XII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Halową Piłkę Nożną, które odbywały się w dniach 1-2 maja 2017r. w Częstochowie. Pierwszego dnia rozgrywek w fazie grupowej wygrali dwa mecze a trzeci zremisowali. To sprawiło, że z drugiego miejsca wyszli z grupy i awansowali do fazy pucharowej. Drugiego dnia przegrali 2:1 mecz z drużyną z Radomia, która kilka godzin pózniej wygrała całe mistrzostwa. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem sponsorów Panów: Marka Skowronka i Piotra Skowronka, którzy wyposażyli naszą drużynę w nowe stroje, dresy i torby podróżne. Modlitwy na Jasnej Górze i udział w turnieju był pięknie spędzonym czasem. Nasi zawodnicy wrócili z nadzieją, że może w przyszłym roku uda się stanąć na podium tych mistrzostw.

___________________________
Pielgrzymka do Fatimy

Relacja fotograficzna z pielgrzymki do Fatimy, która odbyła się w dniach 21-26 marca br. Pielgrzymi zwiedzili również takie miejsca jak: Lizbona, Tomar, Batalha, Alcobaça, Nazaré, Sintra, Przylądek Roca, Cascais, Estoril.

________________________________
Mistrzowie LSO Archidiecezji Lubelskiej

Miło nam poinformować, że 11 marca br. nasi lektorzy kolejny raz wygrali Turniej Halowej Piłki Nożnej Ministrantów i Lektorów AL. Będą reprezentować Archidiecezję Lubelską w mistrzostwach Polski, które w tym roku odbędą się 1-2 maja w Częstochowie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Kategorie młodsze tj. ministranci i gimnazjum choć tym razem nie stanęli na podjum to godnie reprezentowali naszą parafię zdobywając doświadczenie, aby w niedalekiej przyszłości sięgać po puchary i medale.

Galeria w Gościu Niedzielnym

________________________________
Grupa oazowa

Dziecięca grupa oazowa, która spotyka się w poniedziałkowe popołudnia od kilku miesięcy animowana jest przez ks. Arkadiusza i siostrę Basię. 18 lutego wspólnota ta wyjechała na wycieczkę do Lublina. Tam był czas na modlitwę w Archikatedrze Lubelskiej, skoki na trampolinach i kino.

________________________________


 

Rok 2016

 

_________________________________
Byliśmy w domu Królowej

Ostatnim elementem przeżywanych w ubiegłym roku rorat z Małym Gościem Niedzielnym była pielgrzymka na Jasną Górę. "W domu Królowej" - to hasło i tematyka spotkań roratnich wpisywały się w rozpoczete obchody 300 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Nasza grupa pielgrzymkowa liczyła 103 osoby. Wszyscy uczestniczyli we mszy św. i kolędowaniu. Było wspólne zwiedzanie a nawet naszym dziewczynkom udało się udzielić pierwszego wywiadu telewizyjnego. Załączony film: od 4:44s.

 
 

Bal nad bale

W sobotnie popołudnie 4 lutego 2017r. ks. Arkadiusz razem z młodzieżą zrzeszoną w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży zorganizował bal karnawałowy dla dzieci. Impreza dzięki pomocy rodziców i sponsorów była bardzo radosnym spotkaniem. Niektóre dzieci zaskoczyły wszystkich bardzo pomysłowymi strojami karnawałowymi. Relacja fotograficzna nie odda panującej tam atmosfery, ale niech będzie przypomnieniem dla tych, którzy w balu uczestniczyli.

_________________________
Turniej ministrantów i lektorów

4 lutego 2017r. w sali gimnastycznej w Wąwolnicy miał miejsce kwalifikacyjny turniej LSO w halowej piłce nożnej do VIII Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej. Do piłkarskiej rywalizacji zgłosili się ministranci z Wilkowa, Karczmisk, Klementowic, Kazimierza, Końskowoli i Wąwolnicy. Awans do finału w Lublinie wywalczyli:

Ministranci młodsi - Wilków
Ministranci starsi - Wąwolnica
Lektorzy młodsi - Wąwolnica
Lektorzy starsi - bez rozgrywek - Wąwolnica (obrońcy tytułu Mistrza Archidiecezji z ubiegłego roku)

Tabela wyników - tutaj
_______________________
Koncert kolęd

Jednym z ostatnich akcentów kończącego się czasu Świąt Bożego Narodzenia był koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru Jubilate Deo, scholi i zespołu psalmistów. Wspólne kolędowanie pod kierunkiem Pana organisty Adama Łaguny miało miejsce w kaplicy Matki Bożej 29 stycznia 2017r. Kilka dni wcześniej odbyły się chóralne spotkania opłatkowe.

Relacja fotograficzna
______________________________
Wizyta duszpasterska

Zakończyła się wizyta duszpasterska w domach naszych parafian. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy zaprosili kapłana do swoich mieszkań. Za miłe przyjęcie, atmosferę rozmodlenia, gościnność i wsparcie materialne prac przy naszej świątyni składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Duszpasterze

__________________________
Seniorzy w Gnojniku

Zespół Śpiewaczy ,,Senior'' ma w swoim repertuarze wiele pięknych, czasami zapomnianych przez innych, piosenek, pieśni, kolęd i pastorałek. Część z tych utworów członkowie Zespołu wykonali 5 stycznia 2017 roku. na spotkaniu z Zespołem działającym przy Klubie Seniora ,, Wrzos'' w Gnojniku, prowadzonym przez panią Helenę Odroń.  
    6 stycznia 2017 roku. Zespół ,,Senior'' wystąpił z kolędami w kościele pw. św. Marcina w Gnojniku, oraz w kościele pw. M.B. Królowej Polski w Lewniowej w powiecie brzeskim.
        Występ został przyjęty ze wzruszeniem i radością. Parafianie z Gnojnika i Lewniowej byli zachwyceni wykonaniem mało znanej kolędy ,, Idzie Jezus do Nas z Nieba'' przez Dorotkę Wargocką – wnuczkę p. Wiesławy Wargockiej i Natalkę Tarkę – wnuczkę p. Barbary Wirackiej, dziewczynki dołączyły do zespołu we wrześniu 2016 roku.
       Ciepłe słowa uznania i podziękowania skierował do członków zespołu, proboszcz Parafii w Lewniowej ks. Marek Gał.  
       Współpraca z zespołami nawiązała się w sierpniu 2016 r. na spotkaniu w Gminnym Domu Kultury w Wąwolnicy, przy wspólnym śpiewaniu Pieśni Ludowych, gdy grupa z Gnojnika przebywała w Wąwolnicy i zwiedzała naszą okolicę.
        Uczestnicząc w tych spotkaniach byłyśmy dumne, że nasi ,,Seniorzy'' w tak pięknym wieku swojego życia, potrafią reprezentować naszą Parafię i Gminę Wąwolnica. To dzięki Nim wiele osób dowiedziało się z czego słynie nasze Sanktuarium i jaką działalność prowadzi Gminny Dom Kultury. Zespół Śpiewaczy ,,Senior'' to Perełka ludowej kultury naszej Małej Ojczyzny istniejąca ponad 30 lat.

                               K. Kolibska, M. Stefaniak, B. Niezabitowska, A. Rutkowska.

__________________________
Gminne spotkanie opłatkowe


   Relacja fotograficzna ze Spotkania Opłatkowego, które miało miejsce 8 stycznia 2017r. w sali gimnastycznej w Wąwolnicy.

________________________________
Orszak Trzech Króli

Zgodnie z tradycją 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Wąwolnicy przeszedł Orszak Trzech Króli. Koordynatorem imprezy był ks. Arkadiusz Kot. W rolach mędrców wystąpili: Stanisław Bukowski, Piotr Kamiński i Łukasz Augustynowicz. Przemarsz ubogaciły inscenizacje przygotowane przez dzieci pod kierunkim Pań katechetek. Atrakcją orszaku jak zawsze były konie udostępnione przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Kęble.

__________________________
Na Anioł Pański biją dzwony

Kościół w Wąwolnicy posiada 4 zabytkowe dzwony, z których tylko dwa są dziś sprawne. Z naszymi dzwonami wiąże się bardzo ciekawa historia, którą opisał Pan Sławomir Snopek w najnowszej książce pt. "Na Anioł Pański biją dzwony". Cały koszt publikacji zasponsorowały firmy: Grupa Azoty Puławy i Mroden, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Dochód z książki w 100% przeznaczony będzie na renowację dzwonów. Mamy nadzieję, że dzięki ludzkiej ofiarności radość Wielkanocnego Poranka w 2017 roku wyśpiewają nam wszystkie cztery dzwony.
* Plakat
* Od autora

_________________________

W dniach 10-11 grudnia nasz chór Jubilate Deo uczestniczył w II Warszawskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Festiwal odbywał się w sali koncertowej Galerii Porczyńskich oraz w Kościele Św. Krzyża w Warszawie. Ponadto chór wystąpił w kościele OO. Kapucynów na ul. Miodowej i w Bazylice pw. Świętej Trójcy w Kobyłce k/Warszawy. W festiwalu uczestniczyły chóry z Estonii, Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech i z Polski. Komisji sędziowskiej przewodniczył znany polski kompozytor prof. Romuald Twardowski. Miło nam poinformować, że nasz chór w kategorii chórów kameralnych zdobył Brązowy Dyplom.

_________________________
Roraty

W liturgii Kościoła przeżywaliśmy okres adwentu. Msze św. roratnie przez cały adwent były o godz. 6:30. Wzorem lat ubiegłych na roratach realizowaliśmy program przygotowany dla dzieci przez redakcję "Małego Gościa Niedzielnego". W tym roku temet przewodni: "W domu Królowej Maryi". Z radością należy stwierdzić, że w nabożeństwach roratnich w tym roku codziennie brało udziału ponad 70 dzieci. Ostatnim akcentem wspólnych spotkań będzie wyjazd tej grupy na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 21 stycznia 2017r.

 

____________________________

11 listopada
Święto Niepodległości____________________________
Jubileusz 15-lecia OSP w Łopatkach

17 września 2016r. Ochotnicza Straż Pożarna w Łopatkach świętowała 15 rocznicę utworzenia jednostki. Jubileusz rozpoczął się od mszy św. w intencji strażaków, po której nastąpiło poświęcenie i nadanie sztandaru. Gratulujemy i życzymy pomyślności w działaniu. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

______________________________

38 rocznica koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej

Uroczystościom 3-4 września br. przewodniczył bp Viliam Judak z Nitry na Słowacji.
Relacja fotograficzna
Fot. Kinga Podstawka
_______________________________________
Pielgrzymka do Włoch


W dniach 13 - 20 sierpnia 2016r. nasi chórzyści z rodzinami uczestniczyli w pielgrzymce do Włoch. Odwiedzili m.in. Wenecję, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Casino i Rzym. Przewodnikiem i pilotem wyjazdu był Bogusław Murlak z Lublina.
Oto relacja fotograficzna.
Uczestnicy pielgrzymki mogą zgłaszać się po pełniejszą dokumentację w formie zdjęć i filmów.

 

__________________________
Pielgrzymi ze Słowacji, Słoweni i Włoch

22 lipca 2016r., w drodze na ŚDM do Krakowa, sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej odwiedziły młodzieżowe grupy we Słowacji, Słowenii i Włoch.

__________________________

Pielgrzymi z Brazylii i Francji

20 lipca w naszym sanktuarium gościły grupy młodzieżowe z Brazylii i Francji. Modlitwa przed figurą Matki Bożej Kębelskiej była kolejnym etapem w drodze na ŚDM w Krakowie.
Artykuł w Gościu Niedzielnym - tutaj ...

_________________________
Pielgrzymi z Belgii

18 lipca br. ponad 300 osobowa grupa młodzieży z Belgii wraz z kapłanami i biskupami odwiedziła nasze sanktuarium. W najbliższych dniach oczekujemy na kolejne grupy przybywające na Światowe Dni Młodzieży.

Art. w Gościu Niedzielnym - tutaj ...
__________________________
Pielgrzymka w Bieszczady

Relacja fotograficzna z pielgrzymki w Bieszczady. Wyjazd odbywał się w dniach 26-28 czerwca 2016r. Pielgrzymi odwiedzili: Leżajsk, Przemyśl, Solinę, Kalwarię Pacławską, Myczkowce, Duklę i Krosno.

_____________________________
Zmiana personalna

     Ks. Łukasz Stasiewicz dotychczasowy wikariusz w naszej parafii, decyzją ks. Arcybiskupa został przeniesiony na stanowisko wikariusza w parafii św. Kingi w Świdniku. Z wdzięcznością ogarniamy 5 lat gorliwej posługi kapłańskiej ks. Łukasza w naszej wspólnocie i życzymy obfitości łask Bożych na nowej placówce duszpasterskiej.
   Ks. Łukasza zastąpi ks. Arkadiusz Kot, który dotychczas pracował w parafii w Kamionce.

__________________________
Wizytacja i bierzmowanie

4 i 5 czerwca 2016r. ks. Arcybiskup Stanisław Budzik wizytował naszą parafię. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę wieczorem mszą św. w kaplicy w Niezabitowie. Liturgię niedzielną zaś, ks. Arcybiskup sprawował w bazylice w Wąwolnicy; głosił Słowo Boże, błogosławił i udzielił młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

____________________________
Pielgrzymka klas 3

Dzieci, które w ubiegłą niedzielę przyjęły I Komunię św. wraz z rodzicami uczestniczyły w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim. Po mszy św. i zwiedzaniu obiektów sakralnych wszyscy udali się do parku Zoom Natury.

Relacja fotograficzna.


 

Nowi lektorzy

5 maja w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie miała miejsce promocja nowych lektorów dla naszej archidiecezji. Uroczystości przewodniczył ks. abp Stanisław Budzik. W gronie prawie 300 kandydatów było trzech z naszej parafii: Jarosław Jakubaszek, Jakub Grusiewicz i Bartłomiej Marciniak. Gratulujemy i życzymy radości z pełnienia posługi lektorskiej.

_______________________________
Mistrzostwa LSO w Rzeszowie

Nasi lektorzy po wygranych mistrzostwach w Lublinie reprezentoawli Archidiecezję Lubelską na Mistrzostwach Polski LSO w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w dniach 1-2 maja br w Rzeszowie. W rozgrywkach grupowych wygrali wszystkie mecze, zaś w meczu między grupami przegrali w karnych i spadli do finału B. W finale B zajęli 2 miejsce. W klasifikacji ogólnej zdobyli miejsce 10 na 44 rywalizujące drużyny. Gratulujemy.

____________________________
Spalenie Wąwolnicy

2 maja będziemy obchdzić 70 rocz. pacyfikacji i spalenia Wąwolnicy przez siły Urzędu Bezpieczeństwa. Z tej racji msza św. będzie o godz. 10:00, a następnie inscenizacja placu różańcowym. Więcej informacji na plakacie. Zapraszamy.

______________________________
Majówki
Zapraszamy do udziału w nabozeństwach majowych. W niedziele o godz. 16:30, a w dni zwykłe po mszy św. o godz. 18:00
______________________________
Pielgrzymka do Łagiewnik


Organizujemy wyjazd do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Będzie to pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej w Roku Miłosierdzia. Wyjazd z Wąwolnicy: 11 czerwca 2016r. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

______________________________
Mistrzostwa Ministrantów i Lektorów

16 kwietnia br. w naszej archidiecezji odbyły się Mistrzostwa Ministrantów i Lektorów w Halowej Piłce Nożnej. Nasi najmłodsi ministranci zajęli 3 miejsce, zaś w kategorii lektorów starszych nasi lektorzy zajęli 1 miejsce. Gratulujemy!.
1 i 2 maja będą oni reprezentować Archidiecezję Lubelską na mistrzostwach Polski w Rzeszowie. Życzymy dalszych sukcesów.

Nowe zdjęcia !!!
___________________________
Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016Trwają zapisy na wyjazd do Krakowa i spotkanie
z papieżem Franciszkiem w ramach ŚDM 2016

29.07 - 01.08.2016r. Więcej informacji i zapisy
ks. Łukasz tel. 818825083
_________________________
Misterium Paschalne w Niezabitowie

Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców i Pani katechetki Agaty Niezabitowskiej w Niedzielę Palmową w kaplicy w Niezabitowie, miało miejsce Misterium Paschalne. Inscenizacja przypomniała wydarzenia zabwcze i pewnie dla wielu stała się pomocą w głębszym przeżyciu zbliżających się świąt.

___________________________
Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza

   30 stycznia w sali gimnastycznej w Wąwolnicy miał miejsce kwalifikacyjny turniej dekanalny LSO w halowej piłce nożnej do VII Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej. Do rywalizacji zgłosili się zawodnicy z parafii w Karczmiskach, Wilkowie, Kazimierzu Dolnym i Wąwolnicy. Awans do finału w Lublinie wywalczyli:

Ministranci Młodsi - Wąwolnica
Ministranci - Kazimierz
Lektorzy Młodsi - Karczmiska
Lektorzy Starsi - Wąwolnica
Szczególowe wyniki rozgrywek - tutaj !!!

______________________________
Kolędowanie w Niezabitowie

   
    W niedzielę 17 stycznia w kaplicy w Niezabitowie wspólnemy kolędowaniu przewodził Zespół Zielone Sioło i uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej.

_____________________________

Gminne Spotkanie Opłatkowe

      Zgodnie z wieloletnią tradycją i w tym roku w naszej społeczności miało miejse spotkanie opłatkowe zorganizowane dnia 16 stycznia 2016r.
         Przebieg relacjonują fotografie.

____________________________
Wizyta duszpasterska

  Zakończyła się wizyta duszpasterska w domach naszych parafian. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy zaprosili kapłana do swoich mieszkań. Za miłe przyjęcie, atmosferę rozmodlenia, gościnność i wsparcie materialne prac przy naszej świątyni składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Duszpasterze

__________________________________
Orszak Trzech Króli

6 stycznia p
o mszy św. o godz. 12:00 ulicami Wąwolnicy przeszedł uroczysty Orszak Trzech Króli.
________________________________________

 

Rok 2015

 

Rok Miłosierdzia


Bazylika w Wąwolnicy jest kościołem jubileuszowym w Roku Miłosierdzia, gdzie po spełnieniu określonych warunków można uzyskać odpust zupełny. Uroczyste otwarcie Bramy Miłosierdzia miało miejsce w IV niedzielę adwentu 20 grudnia 2015 o godz. 10:00. Obrzędy liturgiczne rozpoczęły się odczytaniem fragmentu Bulli Papieskiej w kaplicy Matki Bożej. Następnie wyruszyła procesja do drzwi bazyliki, które uroczyście otworzył ks. bp Mieczysław Cisło. Do modlitwy i zyskania odpustu zapraszamy wszystkich parafian i pielgrzymów.

Informacje o zyskaniu odpustu

________________________________
Adwent

W liturgii Kościoła rozpoczliśmy okres adwentu. Msze św. roratnie są przez cały adwent o godz. 6:30. Wzorem lat ubiegłych na roratach realizujemy program przygotowany dla dzieci przez redakcję "Małego Gościa Niedzielnego". W tym roku temetem przewodnim jest "Chrzest źródłem miłosierdzia". Zapraszamy do licznego udziału dzieci i dorosłych.

_____________________________________
11 listopada - Święto Niepodległości

Mszą św. w intencji Ojczyzny rozpoczęły się obchody Święta Niepodlegóści w wąwolnickiej społeczności. Następnie na placu szkolnym odsłonięto tablicę upamiętniającą przekazanie terenu po dawnym kościele św. Marii Magdaleny pod budowę miejscowej szkoły w 1928r. Trzecia część uroczystości to prelekcja historyczna Pani Anny Pardyki oraz część artystyczna przygotowana przez Zespół "Bystrzacy" i uczniów Szkoły Podstwawowej w Karmanowicach.

_____________________________________
Wakacyjne półkolonie

Relacja fotograficzna z letniego wypoczynku, jaki dla dzieci zorganizowała grupa wolontariuszy pod kierunkiem ks. Łukasza Stasiewicza w dniach 6 - 17 lipca 2015r.

______________________________
Rocznica koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej

5 i 6 września br. obchodziliśmy 37 rocznicę koronacji. Głównej mszy św. przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Relacja fotograficzna: fot: Grzegorz Kuna; Alicja Masajada, Wojciech Gąska

______________________________________
Jerycho Różańcowe

Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, w tym codzienna Msza Święta, Różaniec, a o godz. 15.00 każdego dnia Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Jerycho rozpocznie się w niedzielę 2 sierpnia mszą św. o godz. 17.00 i potrwa do soboty. Zakończy się mszą św. o północy 8/9 sierpnia 2015r.

________________________________________
Pielgrzymka po Sanktuariach Śląska

   Relacja fotograficzna z pielgrzymki do Piekar Śląskich, Wambierzyc, Wrocławia, Krzeszowa, Barda Śląskiego i Górę św. Anny. Wyjazd odbył się w dniach 5-8 lipca 2015r. Uczestniczyło w nim 48 osób. _____________________________________

Bierzmowanie

  21 czerwca br. w naszym sanktuarium gościliśmy ks. abp Stanisława Wielgusa, który udzielił Sakramentu Bierzmowania. Od tego wydarzenia w etap dojrzałości chrześcijańskiej wkroczyła grupa ponad czterdziestu uczniów 3 klas gimnazjum.

_________________________
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła


W dniach 14 - 16 czerwca 2015r. nasza parafia miała łaskę nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z cudownej groty z Gargano. Był to czas modlitwy uwielbienia Pana Boga i prośby o ochronę duchową przed złem.  

Relacja fotograficzna
__________________________________

Pielgrzymka strażaków

  7 czerwca 2015r. w naszym sanktuarium miała miejsce pielgrzymka Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Archidiecezji Lubelskiej. W programie była msza św. przy kaplicy w Kęble, następnie przemarsz do Wąwolnicy, pokłon przed figurą MB Kębelskiej i parada wozów bojowych.

________________________________
Festyn szkolny

  3 czerwca w Szkole Podstawowej w Wąwolnicy odbył się pierwszy festyn szkolny. Wśród atrakcji: występy artystyczne, kiermasz, konkursy, pokaz sprzętu gaśniczego i wiele uśmiechu i dobrej zabawy.
________________________________

Pielgrzymka klas 3

  22 maja br. dzieci, które przyjęły I Komunię św. wraz z rodzicami udali się na pielgrzymkę. Odwiedzili Sanktuarium na Świętym Krzyżu i Sanktuarium Matki Bożej w Kałkowie.


_________________________________

Turniej piłkarski dla ministrantów i lektorów

Ministrancji młodsi, gimnazjaliści i lektorzy starsi reprezentowali naszą parafię na VI Mistrzostwach Halowej Piłki Nożnej LSO Archidiecezji Lubelskiej, które odbyły się 11 kwietnia br. w Lublinie. W tym roku nie udało się obronić tytułu mistrza archidiecezji. Nasze drużyny choć walczyły dzielnie miały mniej szczęścia. Zawodnicy wracali z przekonaniem, że w przyszłym roku bedą niepokonani.

___________________________________
Misterium Męki Pańskiej w Niezabitowie

Tegoroczna Niedziela Palmowa w społeczności Niezabitowa miała wyjątkowy przebieg. Po mszy św. w kaplicy zostało wystawione misterium Męki Pańskiej. W rolę postaci bibljnych wcielili się rodzice, dzieci towarzyszły śpiewem a nad całością czuwała pomysłodawczyni przedstawienia Pani katechetka Agata Niezabitowska. W Wąwolnicy Mękę Pańską śpiewali soliści z chórem Jubilate Deo. Zaś uroczysta procesja z palmami poprzedziła mszę św. o godz. 12.00.

_________________________________

    Nowe świadectwa uzdrowień


Sczegółowy opis doznanych łask. Czytaj ...


_________________________________
III Parafialny Turniej Tenisa Stołowego

W sobotę, 7 lutego odbył się III już Parafialny Turniej Tenisa Stołowego. Chętni, mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach wiekowych: Młodziki oraz w kategorii Open. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaciętą rywalizację, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! :

Młodziki: 1 miejsce : Dominik Kolibski 2. Łucja Kuźma 3. Marcin Sygnowski
O
pen: 1. miejsce : Adam Łuka, 2.Łukasz Rzeźnik, 3. Wojciech Gąska

___________________________________
Bal Karnawałowy

1 lutego - to dzień, w którym młodzież z KSM zorganizowała bal karnawałowy dla dzieci, z naszej parafii. Cała impreza odbywała się w Domu Pielgrzyma. Przy dźwiękach muzyki, którą zapewnił nam wspaniały wodzirej, bawiliśmy się nieco ponad 4 godziny. Dzieci, które przyszły na bal czynnie brały udział we wszystkich konkursach, jakie były dla nich przygotowane. Nie zabrakło także czasu i miejsca na posiłek, który dał siłę dzieciakom do dalszej zabawy. Serdecznie dziękujemy, za pomoc i trud pracy włożony przy organizacji tegorocznego balu karnawałowego dla dzieci. I już dziś zapraszamy za rok!

GALERIA

 

Turniej halowej piłki nożnej

  31 stycznia br. odbył się w Wąwolnicy dekanalny etap mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej ministrantów i lektorów w halowej piłce nożnej. W poszczególych kategoriach wiekowych awans do finału w Lublinie wywalczyli: Kl.3-4 - Wąwolnica; Kl.5-6 - Karczmiska; Gimnazjum - Karczmiska; Liceum - Wąwolnica. Gratulujemy!

______________________________
Opłatek chóru Jubilate Deo


    W sobotni wieczór 31 stycznia br. nasz parafialny chór spotkał się na wspólne kolędowanie i życzenia noworoczne.

Strona chóru

_____________________________
Jasełka w Niezabitowie


Rodzice dzieci uczęszczajacych do SP w Niezabitowie pod kierunkiem Pani katechetki Agaty Niezabitowskiej przygotowali i wystawili jasełka. Premierowe przedstawienie dla uczniów miało miejsce tuż przed świętami. Zaś występ dla wszystkim mieszkańców odbył się w niedzielę 25 stycznia. Gratulujemy pomysłowości i talentów aktorskich.

___________________________


Harcerskie jasełka

Już drugi rok przy naszej parafii działa w ramach Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "ZAWISZA" dziewczęcy zastęp "Wilga", liczący obecnie 13 osób. Najnowszym pomysłem były jasełka, które dziewczęta przedstawiły w niedzielę 18 stycznia br po mszy św. o 10.30. Gratulujemy pomysłowości i podziwiamy zaangażowanie.

________________________________


Spotkanie opłatkowe

Zgodnie z tradycją w nawiązaniu do Świąt Bożego Narodzenia, wiele grup pod przewodnictwem kapłana spotyka się na łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. 17 stycznia br. z inicjatywy pana organisty Adama Łaguny i pomocy rodziców na radosne kolędowanie zgromadzili się "Singersi", czyli najmłodsza grupa śpiewająca w naszej parafii.

_______________________________
Wizyta duszpasterska

    Zakończyła się wizyta duszpasterska w domach naszych parafian. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy zaprosili kapłana do swoich mieszkań. Za miłe przyjęcie, atmosferę rozmodlenia, gościnność i wsparcie materialne prac przy naszej świątyni składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Duszpasterze

________________________________
Orszak Trzech Króli

    6 stycznia br. ulicami Wąwolnicy przeszedł Orszak Trzech Króli. Wydarzenie to upamiętniło wędrówkę i pokłon złożony Bożemu Dziecięciu przez mędrców ze wschodu.

________________________________
Spotkanie opłatkowe


3 stycznia 2015r. odbyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców gminy Wąwolnica. W cześci artystyczniej wystąpili: Bystrzacy, Zespół Senior, Chór Jubilate Deo i Zespół Ariadny. Na zakończenie była okazja, aby złożyć sobie życzenia i połamać się opłatkiem oraz pokosztować potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń.

_________________________________
Wystawa

Gimnazjum Publiczne w Wąwolnicy zaprasza na wystawę poświęconą Eliaszowi z Wąwolnicy, wybitemu XV- wiecznemu duchownemu wywodzącemu się z naszej miejscowości, rektorowi Akademii Krakowskiej w roku 1409/1410 oraz innym wąwolnickim absolwentom  tejże uczelni z XV oraz  XX i XXI wieku. Wystawa została zorganizowana  z okazji ogłoszenia roku 2014 Rokiem Wielkiego Jubileuszu 650-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zaprezentowane zostały na niej m.in. nie publikowane dotąd materiały archiwalne związane z Eliaszem. Wystawę można jeszcze oglądać do końca stycznia 2015  w budynku gimnazjum (ul. Rynek 24a) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15. Zapraszamy.


 

Rok 2014

 

Adwent

   Zapraszamy na msze św. roratnie - codziennie o godz. 6.30. W tym roku towarzyszyć będzie nam hasło: "Bóg sam wystarczy" - i zaproponawana przez Małego Gościa postać św. Teresy z Avila.
Piosenka tegorocznych rorat - do posłuchania tutaj!


________________________________

11 listopada - Święto Niepodległości
Relacja fotograficzna z akademii. Wystąpili:

- Zespół "Senior"
- Dzieci ze SP w Wąwolnicy
- Zespół Tańca Ludowego "Bystrzacy"
- Zespół "Ariadny"

_________________________________
Konferencje dla narzeczonych

   Rozpoczynamy nowy cykl konferencji przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Zainteresowanych zapraszamy w piątki na godz. 17.00. Pierwsze spotkanie będzie 26 września w sali Domu Pielgrzyma.

_______________________________
Szlachetna Paczka

W tym roku po raz czternasty będzie organizowana ogólnopolska akcja SZLACHETNA PACZKA, która podejmuje działania na rzecz mądrej pomocy rodzinom potrzebującym, dając im impuls do zmiany swojego życia. Ten pomysł ma szansę zaistnieć również w naszej gminie i parafii.
Aby tego dokonać potrzebni są wolontariusze
. Osoby chętne do pracy w tym projekcie prosimy o zgłaszanie się do końca tego miesiąca.

STOWARZYSZENIE WIOSNA „SZLACHETNA PACZKA” Czytaj wiecej ...
Lider Rejonu Wąwolnica i okolice
Edyta Furtak-Łuka
tel: 693541790

__________________________________
Uroczystość 36 rocznicy koronacji
Figury Matki Bożej Kębelskiej
6 - 7 września 2014
Relacja fotograficzna - fot. Tomasz Snopek
_________________________________

100 -
lecie  budowy BAZYLIKI ŚW. WOJCIECHA
1914 - 2014

Opis uroczystości i relacja fotograficzna
- Tomasz Snopek. Czytaj więcej ...
___________________________


Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Relacja fotograficzna z pielgrzymki autokarowej do Gietrzwałdu, Fromborka, Gdańska i Torunia, która odbyła się w dniach 29 lipca - 1 sierpnia 2014.

___________________________
Pielgrzymka LSO

14 czerwca br. w pielgrzymce do naszego sanktuarium przybyło 1071 ministrantów i lektorów z Archidiecezji Lubelskiej. Najpierw zgromadzili się przy kaplicy w Kęble, następnie w procesji przeszli do bazyliki, gdzie była sparawowana msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Budzika. Na zakończenie ks. Marcin Grzesiak - główny organizator spotkania przygotował dla wszystkich agapę i rekreację.

__________________________________
Bierzmowanie

    
   1 czerwca 2014 młodzież klas 3 gimnazjum
z rąk ks. bp Józefa Wróbla przyjęła Sakrament Bierzmowania.

_____________________________________
Pielgrzymka strażaków

1 czerwca 2014 miała miejsce XVIII pielgrzymka Straży Pożarnych do naszego sanktuarium. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Kęble, nastpnie wszyscy przemaszerowali i pokłonili się przed cudowną figurą Matki Bożej.

___________________________________
Album o Wąwolnicy

Informujemy, że Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha BM w Wąwolnicy w ramach PROW 2007-2013 działanie „Małe Projekty” operacja pn. „Album promujący zabytki sakralne i kulturowe Parafii Wąwolnica i innych parafii znajdujących się na Bursztynowym Szlaku Greenways” wydała album pt. „Wąwolnica Lubelska Częstochowa”.  Celem operacji jest promocja i wyeksponowanie wśród turystów obiektów sakralnych i kulturowych Parafii Wąwolnica, a także Parafii Kazimierz Dolny i Parafii Nałęczów poprzez wydanie albumu promocyjnego.

____________________________________
Mistrzostwa Polski Ministrantów i Lektorów

   1 i 2 maja br. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Halowej Ministrantów i Lektorów. W kategorii lektorów młodszych naszą archidiecezję reprezentowali ministranci i lektorzy z Wąwolnicy. W klasyfikacji końcowej zajęli 7 miejsce (na 34 drużyny). Gratulujemy!
Tabela wyników tutaj >>>         

_________________________________________


Świadectwo uzdrowienia


   
Zdiagnozowany nowotwór z początkami inwazji zniknął z jej organizmu. Oficjalnie lekarze potwierdzili, że nie da się tego wytłumaczyć medycznie i można przypadek Anny uznać za cudowną interwencję Matki Bożej Kębelskiej.


Czytaj dalej >>>

_________________________________________
Konkurs o Janie Pawłe II

   W ramach przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II w naszej parafii miał miejsce konkurs plastyczny pod hasłem: Jan Paweł II w oczach dziecka. Konkurs adresowany był do dzieci szkół podstawowych w dwóch kategoriach klasy młodsze 1-3 i starsze 4-6. Format i technika wykonania prac były dowolne. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastapiło w Niedzielę Palmową.
Laureaci młodsi: 1. Jakub Gołąbek, 1. Natalia Gruszczyńska i Dominik Zawojski,
2. Przemysław Wrzesiński, 3. Kacper Charlej
Laureaci starsi: 1. Sandra Kolasińska, 2. Monika Miazek, 3. Karolina Jeziorska

________________________________________
Nowe brzmienie IV przykazania kościelnego

    Konferencja Episkopatu Polski przyjęła nowelizację IV przykazania kościelnego dotyczącego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Katolicy powinni zachować post we wszystkie piątki, zaś w czasie Wielkiego Postu także powstrzymać się od zabaw.

    Tekst uchwały Konferencji Episkopatu oraz aktualna wykładnia pięciu przykazań kościelnych. Tutaj >>>

 

_________________________________________
Ustanowienie nowych lektorów

9 marca 2014 w Poniatowej zostali ustanowieni nowi lektorzy w tym trzech dla naszej parafii: Patryk Figarski, Mateusz Kolibski i Michał Krajewski. Gratulujemy i życzymy gorliwości w pełnieniu tej zaszczytnej posługi.

___________________________________________
Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

Dzięki trosce Pań katechetek dzieci ze szkół z Niezabitowa, Wąwolnicy i Kol. Drzewce, uczestniczyły w spotkaniu TPS w Lublinie. Wyjazd odbył się 1 marca i uczestniczyło w nim 33 dzieci.

_________________________________

Mistrzowstwa Archidiecezji

1 marca w Lublinie odbył się finał Mistrzostw w Piłce Nożnej Halowej Ministrantów i Lektorów Archidiecezji Lubelskiej. W kategorii liceum nasi lektorzy zdobyli drugie miejsce. Zaś w kategorii gimnazjum nasi ministranci wygrali turniej zdobywając pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy podobnych sukcesów w rozgrywkach na szczeblu ogólnopolskim.

_____________________________________
Bal karnawałowy dla dzieci

     W sobotę 15 lutego w sali domu pielgrzyma miał miejsce bal karnawałowy dla dzieci.

Galeria
____________________________________
Wizyta duszpasterska

      Zakończyła się wizyta duszpasterska w domach naszych parafian. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy zaprosili kapłana do swoich mieszkań. Za miłe przyjęcie, atmosferę rozmodlenia, gościnność i wsparcie materialne prac przy naszej świątyni składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Duszpasterze

_____________________________________

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia

Relacja fotograficzna

____________________________________

Wystawa „Powstanie Styczniowe w Wąwolnicy - historia i pamięć"

   Gimnazjum Publiczne w Wąwolnicy zaprasza na wystawę poświęconą historii powstania w naszej parafii oraz lokalnym obchodom Roku Powstania Styczniowego. Na wystawie zaprezentowane zostały m.in. związki parafii z powstaniem oraz sylwetki wąwolnickich duszpasterzy – powstańców. Wystawę można oglądać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąwolnicy do końca lutego 2014r. od poniedziałku  do piątku w godz. od 9 do 18.

"Powstanie Styczniowe w Wąwolnicy, wąwolniczanie w powstaniu" - Anna Pardyka

 

Rok 2013

 

Koncert Pieśni Patriotycznej i Rodzinnej

Relacja fotograficzna z koncertu, który odbył się 16 listopada 2013r. Inicjatywa ta realizowania od kilkunastu lat mocno wrosła w tradycję Wąwolnicy i cieszy się wielkim uznaniem wśród jej mieszkańców.

_______________________________________
Turniej halowej piłki nożnej

   26 października br. w Wąwolnicy odbyły się dekanalne eliminacje V Mistrzostw ministarantów i lektorów Archidiecezji Lubelskiej. W dalszym etapie rozgrywek dekanat kazimierski będą reprezentowały drużyny, które zajęły pierwsze miejsca. Wyniki:
kl. 3-4: 1. Wąwolnica; 2. Kazimierz; 3. Końskowola
kl. 5-6: 1. Karczmiska; 2. Wąwolnica; 3. Wilków; 4. Końskowola
Gimnazjum: 1. Grabówki; 2. Karczmiska; 3. Kazimierz; 4. Klementowice; 5. Wilków
Liceum: 1. Wąwolnica; 2. Wików

___________________________________________________________
Nowy folder do nabożenstwa o uzdrowienie

  Został opracowany nowy modlitewnik dla uczestniczących w nabożenstwie o uzdrowienie.
Do pobrania w formacie pdf.  - kliknij
  Uwaga! Otworzyć w programie Adobe Reader, po wybranu polecenia "drukuj" należy zaznaczyć rozmiar "broszura", zaakceptawać poleceniem "drukuj" i dalej postępować według wyświetlanych poleceń.
Drukując modlitewnik prosimy w miarę możliwości o dodatkowy egzemplarz dla osoby modlącej się obok.

_____________________________________________________________
Remonty


 Relacja fotograficzna z przebiegu renowacji obiektów sakralnych w naszym sanktuarium w latach 2010 - 2013.


 

Turniej halowej piłki nożnej

   26 października br. w Wąwolnicy odbyły się dekanalne eliminacje V Mistrzostw ministarantów i lektorów Archidiecezji Lubelskiej. W dalszym etapie rozgrywek dekanat kazimierski będą reprezentowały drużyny, które zajęły pierwsze miejsca. Wyniki:
kl. 3-4: 1. Wąwolnica; 2. Kazimierz; 3. Końskowola
kl. 5-6: 1. Karczmiska; 2. Wąwolnica; 3. Wilków; 4. Końskowola
Gimnazjum: 1. Grabówki; 2. Karczmiska; 3. Kazimierz; 4. Klementowice; 5. Wilków
Liceum: 1. Wąwolnica; 2. Wików

_______________________________________________
Dzień skupienia "Wybrani przez Pana"

Pod tym hasłem 5 października br. w naszym sanktuarium odbył się dzień skupienia dla liturgicznej służby ołtarza. W spotkaniu uczestniczyli ministranci i lektorzy z kazimierskiego okręgu duszpasterskiego. Pomysłodawcą i organizatorem był ks. Marcin Grzesiak. Program muzyczno-ewangelizacyjny przedstawił zespół Full Power Spirit z Baiałej Podlaskiej.

______________________________________________
Relikwie św. Wojciecha

  8 września br. w święto Narodzenia NMP nasza parafia otrzymała relikwie św. Wojciecha. Najpierw była uroczysta procesja z relikwiami, a następnie msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski Abp Józefa Kowalczyka z Gniezna.

   ___________________________________________________
Rocznica Koronacji  

31 sierpnia - 1 września 2013r. obchodzona była 35 rocznica koronacji Figury Matki Bożej Kębelskiej. Głównej liturgii przewodniczył i homilię wygłosił
ks. kard. Kazimierz Nycz z Warszawy.

____________________________________________________


Relacja fotograficzna

z pielgrzymki parafialnej do Krakowa, Zakopanego
i Lewoczy na Słowacji w dniach 12-14.07.2013.
Fot. Agata i Olga Karczmarczyk

________________________________________________
Nowi ministranci

23 czerwca br. do słuzby liturgicznej zostali przyjęci: Paweł Sikora, Jakub Materek, Jakub Bomba, Arkadiusz Kuś, Damian Grabczak, Karol Kępiński, Mateusz Mastalerz, Adrian Kolasiński, Igor Wargocki.

_____________________________________________

Sakrament Bierzmowania


  19 czerwca 2013r. ks. bp Józef Wróbel udzielił Sakramentu Bierzmowania 62 osobom. Do tego wydarzenia młodzież przygotował
wikariusz naszej parafii ks. Łukasz Stasiewicz.

____________________________________________
Sympozjum
z okazji otwarcia Muzeum w Sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy
22 czerwca 2013

 9.30 - Modlitwa w kaplicy
10.00 - Słowo wstępne
10.10 - Rozwój miasta Wąwolnicy na przestrzeni dziejów - dr Piotr Makarzec
10.30 - Dzieje Sanktuarium - ks. Inf. Jan Pęzioł
10.50 - Kompetencje kulturowe parafii - prof. Sławomir Partycki
11.10 - Historyczne i konserwatorskie rozpoznanie wnętrza kaplicy M.B. Kębelskiej    
        - mgr Barbara Stolarz
11.30 - Figura M.B. Kębelskiej - dr Małgorzata Kierczuk-Macieszko
Przerwa na kawę
12.20 - Towarzystwo Przyjaciół Wąwolnicy i jego wkład w ochrone zabytków
         - mgr Wiesława Dybała
12.40 - Projekt i realizacja Muzeum w Sanktuarium M.B. Kębelskiej w Wąwolnicy
          na tle współczesnych muzeów religijnych - dr Beata Skrzydlewska
13.00 - Pradzieje okolic i Wąwolnicy - dr hab. Anna Zakościelna
13.20 - Józef Gosławski - mgr Marcin Markowski
Prowadzenie sympozjum - dr hab. Bożena Kuklińska

___________________________________________________
Pielgrzymka ministrantów i lektorów Archidiecezji Lubelskiej
sobota 8 czerwca 2013

Spotkanie rozpoczęło się w Kęble, następnie w procesji wszyscy przeszli do bazyliki w Wąwolnicy gdzie sprawowana była msza św. pod przewodnictwem ks. bp Artura Mizińskiego. Kolejnym etapem były gry i zabawy na placu maryjnym. Głównym organizatorem pielgrzymki był ks. Marcin Grzesiak z Lubartowa - diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Słuzby Ołtarza. W spotkaniu uczestniczyło ponad 860 ministrantów i lektorów

___________________________________________________________


 

Pielgrzymka lekarzy motocyklistów
i Legionu Maryi

 11 maja do naszego sanktuarium przybyli lekarze motocykliści i prezydia Legionu Maryi zrzeszone w kurii św. Józefa w Lublinie

__________________________________________________
Mistrzowsta Służby Liturgicznej w Radomiu

  Po wygranym turnieju halowej piłki nożnej na etapie diecezjalnym nasi ministranci wzięli udział w Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Radomiu w dniach 1-2 maja br. Zgłosiło się 105 drużyn, które rywalizowały w 3 kategoriach wiekowych. W kategorii gimnazjalistów do rozgrywek przystąpiło 35 drużyn pochodzących w większości polskich diecezji. Nasi reprezentanci zajęli 9 miejsce i wracali ze świadomością, że sam udział w tej rangi mistrzostwach jest ogromnym zwycięstwem. Gratulujemy!                    Galeria

_________________________________________________________
W hołdzie powstańcom

  Relacja fotograficzna z odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamietniającej powstańców styczniowych pochodzących z Wąwolnicy. Uroczystość była połączona ze wspomnieniem 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

_________________________________________________________
Zwycięstwo w turnieju

27 kwietnia w Lublinie rozgrywany był w kategorii gimnazjum finałowy etap Turnieju Halowej Piłki Nożnej Lektorów i Ministrantów Archidiecezji Lubelskiej. Drużyna naszej parafii zajęła 1 miejsce i awansowała do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 1-2 maja br. w Radomiu. Gratulujemy!

____________________________________________________________
Zapisy na pielgrzymkę
Termin: 12 - 14 lipca br.

  W programie: Kraków, Zakopane, Lewocza na Słowacji, Zamek Spiski, spływ Dunajcem.
Cena: 330zł. Zapisy: ks. Artur Sura t.81 8825429

Szczegółowy program
____________________________________________________________

Liturgia Wielkanocna

<-- Relacja fotograficzna
Fot. Michał Zieliński, Anna Matuszewska


____________________________________________________
Konkurs palmowy - wyniki

Podziękowania:
- dla wszystkich uczestników za pomysłowość i trud wykonania palm wielkanocnych,
- dla ks. proboszcza za ufundowanie nagród,
- dla Pań z komisji konkursowej
za trud oceny prac: Jolanty Włodek, Blanki Kolibskiej i Beaty Kamińskiej.

Konkurs na największą palmę:

1. rodz. Trochimiuków; 2. rodz. Masajadów; 3. rodz. Mielniczków
Konkurs na najpiękniejszą palmę:
1. rodz. Lenartowiczów; 2. rodz. Kolasińskich; 3. rodz. Gołąbków i Duńskich
4. rodz. Rutkowskich, Fiutów i Niezabitowskich

 ___________________________________________________________
Remonty


 Relacja fotograficzna z przebiegu renowacji obiektów sakralnych w naszym sanktuarium w latach 2010 - 2013.


 

Nabożeństwo o zdrowie duszy i ciała

   23 marca br. w naszym sanktuarium odbyło się nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała. W zakładce "audio" można wysłuchać homilii wygłoszonej w czasie tego nabożeństwa przez ks. inf. Jana Pęzioła.

__________________________________________________
Turniej PN dla ministrantów

  2 marca w Lubartowie odbyły się rozgrywki kolejnego etapu turnieju piłki nożnej dla lektorów i ministrantów. W kategorii kl.3-4 dekanat kazimierski reprezentowali nasi ministranci. Zajęli 2 miejsce. Wygrali z drużyną Kamionki 5:1 i ulegli gospodarzom wynikiem 0:5

 

Koncert kolęd i pastorałek

  Zapraszamy na Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu CHÓRU „JUBILATE DEO” oraz Zespołu Psalmistów. Koncert odbędzie się w kaplicy MB Kębelskiej w sobotę 2 lutego 2013 po Mszy św. wieczornej.

_________________________________________________________
Nabożeństwo o zdrowie duszy i ciała

   26 stycznia br. w naszym sanktuarium odbyło się nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała. W zakładce "audio" można wysłuchać homilii wygłoszonej w czasie tego nabożeństwa przez ks. infułata Jana Pęzioła.

________________________________________________________
Wizyta duszpasterska

 Zakończyła się wizyta duszpasterska w domach naszych parafian. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy zaprosili kapłana do swoich mieszkań. Za miłe przyjęcie, atmosferę rozmodlenia, gościnność i wsparcie materialne prac jakie w ostatnim czasie udało się zrealizować przy naszej świątyni składamy serdeczne: Bóg zapłać!                                                 Duszpasterze

______________________________________________________________
Opłatek środowiskowy

    6 stycznia po południu odbyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców gminy Wąwolnica. W cześci artystyczniej wystąpili: Bystrzacy, Zespół Senior i Zespół Adriadny. Na zakończenie była okazja, aby złożyć sobie życzenia i połamać się opłatkiem oraz pokosztować potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń.
_______________________________________________________________

Spotkanie opłatkowe chóru "Jubilate Deo"

  W sobotni wieczór 5 stycznia najpierw na wspólne kolędowanie zebrała się najmłodsza grupa śpiewająca wraz z rodzicami. Nieco później odbyło się spotkanie chóru parafialnego połączone z jubileuszem 20-lecia pracy w naszej parafii organisty Pana Adama Łaguny.

Nowe zdjęcia
________________________________________________________________
Kolędnicy

 Staje się tradycją w naszej parafii, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia wybrani ministranci tworzą zespół kolędników i odwiedzają okoliczne domostwa. Śpiewają kolędy i prezentują krótki program jasełkowy. Przy tej okazji zbierają fundusze, których część przekazują na rzecz dzieci w krajach misyjnych.

_____________________________________________________________
Jubileusz 25-lecia Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Wąwolnicy

   24 listopada 2012r. RTPW obchodziło 25 rocznicę powstania. Obchody rozpoczęły cię mszą św. w kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył ks. inf. Jan Pęzioł. Następnie wszyscy mieli mozliwość odwiedzenia Muzeum Historyczne, zaś dalsza część uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego